Чи варто заїдати проблеми?

08.06.2015

Чи варто заїдати проблеми?

В Україні гостей заведено приймати щедро. Про це свідчать навіть реклами по телебаченню, коли за столом сидить зять, і під вигуки тещі «Ай молодець!» з’їдає усі пельмені зі столу. Найчастіше такі частування завершуються риторичним питанням: «Навіщо було стільки їсти?» Наш шлунок здатний вміщувати близько 5 літер. Та чи варто давати йому таке навантаження?

Сьогодні людство зіштовхнулося з досить серйозною проблемою – переїданням. Особливо поширена вона серед молоді. ТОП -5 фраз, які найчастіше говорять  молоді люди, що схильні переїдати:

«Поїм, може хоч легше стане»,«Нікому я не треба, піду наїмся – буду страшна, жирна, але не голодна», «Хто треба, той такою полюбить», «Сьогодні ще наїмся, а завтра буду худнути», « Я що дарма прийшов сюди, треба хоч поїсти».

Найчастіше з цією проблемою зіштовхуються морально слабкі люди, які не стійкі до стресу та проблем.

–        Раніше я займалася спортом, мала гарну фізичну форму. Але під час підготовки до ЗНО часу виходити бігати майже не було. Потім через іспити часто конфліктувала з батьками. Через проблеми з дому хотілось постійно кудись іти. Так почала вживати різні фаст-фуди. Тут почалися і сандвічі, гамбургери. Їжа для мене стала звичкою. Пізніше я помітила, що як тільки у мене з’являлися неприємності я постійно намагалася їх заїсти . – розповідає  20- річна Ірина.

Чим шкідливе переїдання?  

При переїданні порушуються обмінні процеси організму, а органи, і не тільки шлунково-кишкового тракту, випробовують підвищене навантаження. Страждає серцево-судинна система, бо травній системі потрібно більше крові, щоб переварити їжу. А зі збільшенням роботи серця збільшуються його м`язові стінки і посилюються його скорочення. Наслідки регулярного переїдання – проблеми з тиском.

Також страждає фільтр організму – печінка, клітини якої виявляються заповненими жиром. Типові супутники переїдання – гастрит зі зниженою кислотністю, холецистит, хронічний панкреатит, коліт.

Чому окремі «заїдають» проблеми?

Психологи стверджують, що звичка переїдати формується ще в дитячі роки. Наші батьки не один раз в дитинстві, коли ми були ситі, тягнули нам до рота ложку, мовляв, «за маму з’їж, за тата», а ми покірно їли.

Їжа відганяє стрес. В це вірить кожен третій. Як правило, людина в стані стресу з`їдає солодку або жирну страву. В організм надходять гормони задоволення, їй здається, що будь-які проблеми з відчуттям ситості легше долати. На жаль, це міф.

Як навчитися не переїдати?

Контролювати себе можна. Варто тільки мати бажання. По-перше, потрібно виробити собі раціон і, головне, режим харчування. Намагайтеся їсти невеликими порціями 3 рази на день з 1-2 перекусами між основними прийомами їжі. Згадайте, що сніданок повинен бути ситніший за обід і вечерю, оскільки зранку потрібно зарядитися енергією на весь день. Але їсти в необмеженій кількості різні продукти не можна навіть на сніданок. Найкраще вести харчовий щоденник. Три дні докладних записів розкажуть вам, скільки їжі ви споживаєте насправді.

Лікар-терапевт Валерій Заболонько зазначає: не хочете переїдати – менше їжте. Це ж так просто. А якщо не виходить і обов`язково потрібно підтримати компанію, їжте дрібними порціями, віддайте перевагу легким стравам – овочам. В цьому випадку незамінний капустяний салат. В якійсь мірі він виконує роль нейтралізатора переїдання.

Такими ви є ,коли переїдаєте.
Такими ви є ,коли переїдаєте.

Спробуйте обдурити організм візуально, накладайте в маленьку тарілку звичайну порцію, таким чином їжі буде здаватися більше.

Від переїдання з’являється ще одна проблема – зайві кілограми, позбутися яких не легко. У молодому віці вам таке аж ніяк не личитиме.

–        Я ніколи таким не хворіла. Є проблеми – по мірі надходження їх намагаюся вирішити. Завжди намагаюся контролювати себе. Заїдати проблеми – не модно. В моді зараз красива фігура, спорт . Це ж як класно гарно почувати себе, мати хороший настрій, гарну фігуру. Йти по вулиці, і ловити погляд хлопців, які усміхаючись, часто роблять комплімент. Це куди краще, аніж іти злою, сумною, і постійно думати – в мене нічого не вийде,я ніколи не буду такою як вона. Тоді постає питання: а що ти робиш, що бути кращою? Щоб бути красивою, впевненою у собі – потрібно наполегливо працювати над собою. Бути суворою по відношенню до їжі. Але виснажувати себе голодом теж не раджу – погано позначається на здоров’ї. Потрібно правильне харчування. – розповідає модель, Юлія Данилюк.

Пам’ятайте, проблеми треба вирішувати, а не заїдати.

переглядів: 1 061

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *