У чому причина депресії сучасного суспільства?

23.02.2016

У чому причина депресії сучасного суспільства?

Чому так часто, буквально на кожному кроці, особливо від молоді можемо почути: «Я в депресії». У чому магія цього слова? Що трапилося з людьми, з нашим оточенням? У нашому світі складно відчути себе справжнім, оскільки ми заручники хворого суспільства. Люди, потрапляючи без психологічної підготовки у нові, жорсткі умови життя, починають метушитися, вони подавлені страхом перед невідомим майбутнім. Ми ввібрали в себе цей світ з моменту народження, розмови батьків, відносини однолітків, навчання в школі.

     Значна частина напруги і болю в нашому житті є результатом спотворених цінностей, ідей і очікувань, закладених в нас з дитинства.

     Так чому ж приходить цей стан, який називається депресія? Він зароджується із страху, в якому люди живуть тривалий час. Тривога і напруга, які виникають у відповідь на якісь життєві обставини, породжують роздратування. Напругу людина може сама створити суєтним відношенням до життя, поспіхом в думках – все це вибиває організм з єдиного, природного ритму, породжує хворі вібрації і зрештою приводить до дисбалансу, проте потрібно розуміти, що будь-яке захворювання людини є наслідок зниження інформаційно-енергетичного потенціалу – просто кажучи людині бракує енергії. У депресивно-пригноблюючому стані люди вважають себе непотрібними нікому в цьому житті, особливо це стосується людей, до яких підходить пенсійний вік, у них змінюється сприйняття життя, збіднюються бажання і як наслідок настає фізичне та духовне безсилля. Люди ставлять перед собою межу закриваючи майбутнє, але потрібно бути цікавим в будь-якому віці, ставити посильні, а деколи і завдання “над можливостями” та вирішувати їх.

     Депресія самотніх людейза своєю суттю людина соціальна і їй важливо знати, що вона комусь потрібна, що її люблять, поважають погляди, хоча б хочуть зрозуміти, без цього ніхто не може відчувати себе повноцінним, навіть якщо є успіх в бізнесі, кар`єрі. Як не дивно, але життя багатих, успішних людей також схильне до цього стану. І причиною служить спочатку втрата спокою, а потім приходить розчарування і наступає нудьга, тому що навколо брехня, гра на публіку, використання один одного. Депресія може приходити до людей, коли важко захворіла дитина або ж померла близька людина і тоді приходить відчай, порожнеча, з`являється байдужість до себе, зникають фарби з життя.

     Основна емоція депресіїсум змішується з відчуттям провини, відчаєм, страхом. При депресії пошукова діяльність знижується, сповільнюється регуляція емоцій, людина концентрується на одній думці, не в змозі вийти із замкнутого кола. У жодному випадку не можна зупинятися, повинен бути активний рух думки, енергії, тіла.

     У психології розглядають тріаду депресії:

1. Зниження настрою

2. Уповільнення мислення

3. Заторможенність моторики до ступора

     …Кожен з нас має своє Призначення у Всесвіті. Людині дана свобода земного вибору, вона несе відповідальність за свої думки та дії. Наприклад, вибирає страждання і отримує від цього задоволення… деколи здається, що всі змовилися проти, хочуть притиснути, розтоптати, а насправді людина сама запрограмувала положення жертви – це легше і простіше, ніж прийняти відповідальність за збереження свого організму.

     Роль жертви позиція вічного страждальника.

     Жертваце психологічний стан. Людина не постраждала, але увійшла до ролі, накрутила себе, повірив в те, що сама і придумала, замкнувши ланцюг зворотнього зв`язку. Людина сама собі надумує страждання, відривається від об`єктивної реальності і зациклюється на віртуальності. Якщо Ви центром своєї свідомості створили ілюзію продовження трагедії, то допомогти може чіткий, відвертий аналіз ситуації.

     Золоте правило психічного здоров`я – позитивне відношення до себе, любов до себе. Важливо переключатися з одного стану в інший і мати внутрішній стержень, тобто залишатися самим собою.    

      Наша суть це Любов, вона основа нашого Світу, в якому живуть клітки, органи, атоми, молекули, в якому народжуються наші думки, бажання, почуття.

     Любов до себе починається з усвідомлення того, що ти – частинка Космосу, дитина Планети, що ти не просто Фізичне тіло, а планетарно-космічне творіння, пов`язане зі всім Всесвітом, і кожен твій крок впливає на найскладніші процеси в світі. Важливо полюбити в собі таку людину, а не ту, яку ви звикли бачити в дзеркалі вважаючи, що це і є – ви. Людина, яка наповнена любов`ю до навколишнього світу, до людей і до себе, не зробить зла. Колектив людей, наповнений любов`ю не може бути агресивним.        Такі емоції, як образа, страх, агресія і т.д. – являються активними руйнівниками людини! Створюється негативне поле і розвивається хронічна хвороба. Треба бути уважним до своїх емоцій. Навіть сильні позитивні емоції можуть нашкодити здоров`ю. Якщо людина живе почуттями в поєднанні з позитивним досвідом, вона творить себе, реалізуючи програму життя. Душа, що породжує почуття, несе чисту Енергію, Вона "одухотворює" тіло, народжується Людина. Ми – діти Творця і тому повинні зберігати в своїй Душі Любов при різних ситуаціях, не потураючи емоціям, знаходити розумний вихід навіть із безвиході.

     Починати зцілювати ситуаціюце зупинитися в перегонах, дослідити життя та знайти початок виникнення дисгармонії. Дуже постаратися зрозуміти, що з того, що Ви думали, відчували, робили, говорили – загалом як жили, викликало дисонанс, або привело до депресії.

     Важливо не звинувачувати нікого з оточуючих і не вирішувати своїх проблем за рахунок когось, тоді можна направити себе на той шлях, який Вам буде комфортний. Заглянути всередину себе, поговорити з собою наодинці, де Ви зробили собі боляче, де зрадили собі.

     Підійти з гумором до будь-якої проблеми. Легкий, позитивний гумор допоможе перетворити «жахливі новини» на абсурдні. Вигідно відрізняються ті, хто помічає смішні аспекти в критичних ситуаціях від людей які все сприймають занадто серйозно і піддаються поганому настрою.                        

      Спробувати по-новому проблему: сприйняти, інтерпретувати, переоцінити та провести соціальне порівняння на свою користь. Одужання може наступити через взаємодопомогу. Допомагайте один одному і ви зможете очима інших побачити те, що Вам заважає.

     Піднятися над ситуацією. Врешті-решт відпустити проблему.

     Ми самі створюємо психоекологію життєвого простору, своє інформаційне середовище. Люди, які живуть на одній території, знаходяться в єдиному психічному полі, постійно обмінюються між собою емоціями, думками, енергією, інформацією, спілкуються по інтересам, рівням розуміння життя тому наявність низки позитивних психологічних станів (вроджених або набутих) зберігає емоційну та інтелектуальну врівноваженість.

                                                                           Кульчицька Л.П., практикуючий психолог

переглядів: 666

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *