ДЛЯ ДУБНА ВВЕДУТЬ ІНШИЙ ЧАСОВИЙ ПОЯС

10.12.2013

ДЛЯ ДУБНА ВВЕДУТЬ ІНШИЙ ЧАСОВИЙ ПОЯС

Бо ліхтарі на вулицях у темну пору гасять, а коли і так світло вони горять.

 

       Написанню цієї статті передувала ціла історія. Все почалося з того, що в лютому цього року до редакції звернулися дубенчани, які поцікавився, чому вже о 6-й годині в місті почали вимикати вуличне освітлення, адже в січні воно горіло до 7-ї. Чоловік скаржився, що о 6-00 стало небезпечно йти на роботу, адже нічого не видно. І це не дивно, адже зважаючи на стан доріг і комунального господарства, можна втрапити чи в яму, чи в відкритий люк.
 
       Тоді ми звернулися в Дубенський РЕМ та управління ЖКГ Дубенської міської ради зі сподіванням, що нам допоможуть. Керівники цих установ повідомили, що керуються постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в справі енергетики (НКРЕ) за № 1030 від 22.10.2004 року, в якій написаний графік увімкнення і вимкнення вуличного освітлення для всієї України. Зокрема там вказані періоди освітлення в місяцях: січень з 17.00 до 7.00, лютий з 18.00 до 6.00, березень з 19.00 до 5.00, квітень з 21.00 до 5.00, травень з 22.00 до 4.00, червень з 22.00 до 4.00, липень з 22.00 до 4.00, серпень з 21.00 до 5.00, вересень з 20.00 до 5.00, жовтень з 18.00 до 6.00, листопад з 17.00 до 6.00, грудень з 17.00 до 7.00.
 На наше зауваження, що цей графік більше підходить для Сходу України, адже там світає раніше, ніж на Заході країни, і варто було ввести в цю постанову зміни для різних областей України, посадовці знизали плечима і сказали, що зміни в графіку освітлення кожної області можливі лише за рішенням Національної Комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетикиУкраїни. Про це ми надрукували в 8-му номері “Скрині”, від 21.02.2013 року.
Навіть після декількох звернень на офіційні сторінки в соціальних мережах до народного депутата Верховної Ради України від Дубенщини Валентина Королюка не було ніякої реакції. Та ми не здавались. Кореспондент газети вийшов на помічника депутата Королюка Богдана Сологуба і виклав суть проблеми. Помічник попросив попередній матеріал, що друкувався в «Скрині» і пообіцяв, що від імені депутата надійде запит до НКРЕ.
Через певний час ми перевірили на сайті ВР, чи від В.Королюка надходив запит. Так  він справді зареєстрований там. Згодом виявили, що на запит депутата була дана відповідь від НКРЕ. Б.Сологуб надав фотокопію документа.
На жаль, здоровий глузд не переміг. Замість того, щоб справді погодитися з існуючою проблемою і знайти ефективне рішення, щоб не було так, щоб темний час доби вуличні ліхтарі були вимкнуті, а після світанку світилися. НКРЄ дала не те, що ми називаємо відпискою, а просто владним гумором.
Цитуємо мовою оригіналу:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання в справі енергетики (НКРЕ), що структурно підпорядкована Президенту України в своєму листі за № 6804/13/47-13 від 2.10.2013 визнала, що “час початку світлового періоду доби в будь-якому населеному пункті України, як на сході вважається однаковим”. Однак, “на думку НКРЄ зазначене питання може бути врегульоване шляхом запровадження на території Україні декількох часових поясів”.
Цей документ підписав голова комісії С.Тітенко, який закінчив Донецький політехнічний інститут і є кандидатом економічних наук, доцентом.  
Тобто ви оцінили, з яким рівнем освіти і фахом працюють в цій державній установі посадовці. Вони не тільки не знають державної мови, але й допускають існування декілька часових поясів в Україні. Чи знають ці гумористи про те, що країни розміром як Україна, мають лише один часовий пояс? Китай, який чи не вдесятеро територіально більший України, має один часовий пояс. Франція, яка за розміром така, як Україна, живе в одному часовому поясі з Німеччиною, Іспанією, Польщею. Як можна бути кандидатом наук і не мати енциклопедичних знань? 
Богдан Сологуб нас теж підтримав в цьому, що це є відписка посадовців, яким байдуже життя пересічних громадян. Помічник пообіцяв, що народний депутат буде ініціювати рішення, щоб питання освітлення вулиць належало до органів самоврядування. Сподіваємось, що це буде виконано.

 

Ігор МАРКУЛИЧ.

 

переглядів: 1 295

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *